مجله ی خانواده ایرانی
سفیدآب، رمز تجارت یک ایرانی در آمریکاسفیدآب، رمز تجارت یک ایرانی در آمریکا 

"معصومه ویک"، بانوی ایرانی ۴۵ ساله ای است که ۲۷ سال پیش از ایران به بریتانیا و سپس به آمریکا مهاجرت کرد. او بخوبی به یاد می آورد هنگامی که هشت سال داشت با مادرش به حمام عمومی می رفت و مادرش روی بدن او سفیدآب می مالید. او می گوید هنوز احساس نرمی و طراوت پوستش را پس از مصرف سفیدآب به خاطر دارد. او با استفاده از همین خاصیت سفیدآب، تولید مواد آرایشی و بهداشتی را در آمریکا آغاز کرده است. 


"معصومه ویك"، بانوی ایرانی ۴۵ ساله ای است كه ۲۷ سال پیش از ایران به بریتانیا و سپس به آمریكا مهاجرت كرد. او بخوبی به یاد می آورد هنگامی كه هشت سال داشت با مادرش به حمام عمومی می رفت و مادرش روی بدن او سفیدآب می مالید. او می گوید هنوز احساس نرمی و طراوت پوستش را پس از مصرف سفیدآب به خاطر دارد. او با استفاده از همین خاصیت سفیدآب، تولید مواد آرایشی و بهداشتی را در آمریكا آغاز كرده است.

چرا به فكر تأسیس شركت مواد آرایش و زیبایی افتادید؟

برای من همه چیز با كشف سفیدآب شروع شد، یا به عبارت دیگر زندگی حرفه ای من با كشف سفیدآب به مسیر تازه ای افتاد. از سالها پیش در بخش بازاریابی یك شركت شناخته شده تولید مواد آرایش و زیبایی كار می كردم و طبعا با محصولات آرایشی بیشماری سروكار داشتم. در كارهای حرفه ای و تجربی با دهها و صدها مواد آشنا شدم، اما هیچ چیز را بهتر و مؤثرتر از سفیدآب ندیدم، كه طبعا از دوران كودكی در ایران آن را شناختم. تصمیم گرفتم این ماده معجزه آسا را وارد بازار كنم. وارد كردن سفیدآب به شركتی كه در آن كار می كردم، عملی نبود، بنابرین تصمیم گرفتم شركتی تأسیس كنم كه محور كار آن، تولید سفیدآب به شیوه ای علمی و مدرن باشد.

نگران نبودید كه شركت تازه كار شما در برابر رقیبان قدرتمند توان ایستادگی نداشته باشد؟

ورود به بازار با یك محصول تازه همیشه با نگرانی همراه است، اما اگر كار شما با صداقت و پشتكار توأم باشد، راه خود را باز خواهید كرد. در تست هایی كه قبل از تولید انبوه انجام دادیم، متوجه شدم اگر فرآورده ای ساده و خوب به بازار معرفی كنیم، مردم حاضرند به ما اعتماد كنند.

مگر در سفیدآب چه خواصی هست كه به عنوان ماده آرایشی نظر شما را جلب كرد؟

مردم سراسر جهان و حتی ایرانیانی كه در داخل و خارج از كشور زندگی می كنند، پولهای هنگفتی برای مواد آرایشی شناخته شده خرج می كنند. همه می دانند كه بیشتر این محصولات مواد شیمیایی هستند كه نه تنها برای بدن مفید نیستند، بلكه برخی از آنها به پوست آسیب می رسانند. یكی از روندهای مهم برای حفظ زیبایی و طراوت پوست، دور ریختن سلولهای مرده پوست است، به عبارت دیگر پوست انداختن یا همان چیزی كه در حمام ایرانی به آن می گویند فتیله شدن و ریختن چرك. این فعالیت به پوست طراوت و نشاط می دهد و رنگ آن را صاف و روشن می كند. سفیدآب این عمل را به بهترین وجه انجام می دهد.

پس كار اصلی شما تولید سفیدآب است؟

نه به این سادگی! وظیفه دشواری كه در برابر داشتیم این بود كه سفیدآب را با نیازها و شرایط جوامع امروز همراه كنیم. سفیدآب به شكل سنتی آن چیزی نیست جز تركیبی از گل سفید و مغز حرام برخی از جانوران.

من پس از مدتها كار در آزمایشگاه، مواد طبیعی تازه ای پیدا كردم كه هم تمیز و بهداشتی باشد و هم خواص سفیدآب را چند برابر كند. مشكل دیگر بسته بندی بود. می دانید كه سفیدآب به شكل قرص هایی است كه معمولا خانمها یك بار مصرف می كنند و باقی آن روی تاقچه حمام می ماند و هدر می رود. ما برای ورود به بازار آمریكا و اروپا باید محصول خودمان را در قالب استانداردهای جهانی عرضه می كردیم.

محصولات ما عمدتا به شكل قوطی های خوش فرمی عرضه شده است كه مصرف كننده می تواند با فشار از پایین به اندازه ای كه لازم دارد از مواد بردارد و به پوست خود بمالد.

ورود به بازار آمریكا چه مشكلاتی داشت؟

خیلی خیلی سخت بود و به سختی عملی شد. همانطور كه می دانید بازار غرب در دست محصولات بیشمار شركتهای بزرگ و شناخته شده است. من می دانستم كه این محصول وقتی موفق خواهد بود كه با آموزش همراه باشد، یعنی خواص آن را به مصرف كننده معرفی كنیم. به آنها بگوییم كه سفیدآب ماده باارزشی است كه ایرانیان از صدها و شاید هم هزاران سال پیش از آن استفاده كرده اند، چرا ملت های دیگر از این تجربه ثمربخش استفاده نكنند؟ ما در تمام نسخه های همراه محصولات شركتمان به اسم بوآ، ریشه یا به اصطلاح وطن اصلی سفیدآب را ذكر كرده ایم.

حالا كه به گذشته نگاه می كنید، چه حسی دارید؟

فعالیت طاقت فرسایی بود، اما حالا كه نتایج آن را می بینم، خیلی راضی هستم. من به تازگی از نمایشگاه بزرگی در پاریس برگشته ام. استقبال از محصولات بوآ در آنجا خیلی خوب بود. بسیاری از پخش كنندگان معتبر و مصرف كنندگان را قانع كرده ایم كه به این محصول ساده اما بی نهایت مؤثر اعتماد كنند.

چرا شركت خود را بوآ نام داده اید؟

همان طور كه توضیح دادم خاصیت اصلی محصول آرایشی ما كه از سفیدآب گرفته شده، كندن و انداختن سلولهای مرده پوست است، كه به آن چرك می گوییم. مار بوآ حیوانی است كه این كار را به طور طبیعی و كامل انجام می دهد. یعنی سالی یك بار پوست خود را یكجا عوض می كند.


نوع مطلب : مد و زیبایی، 
برچسب ها : رمز تجارت، یک ایرانی، در امریکا، تجارت سفیداب،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات